Filter Logic přichází s náhradou za velice úspěšný vodní filtr Brita Maxtra Plus

Máte doma filtrační konvici značky Brita a hledáte cenově výhodnou alternativu k originálním filtračním patronám Brita Maxtra? Právě jste ji našli!

Anglická obchodní značka FilterLogic je synonymem pro kvalitní filtraci vody již více než 30 let. Její mateřská společnost Pozzani Pure Water PLC se zabývá vývojem a výrobou filtračních systémů na vodu již od roku 1987 a stále se ve svém odvětví drží na špičce. Vyzkoušejte i vy kvalitu filtračních patron značky Filter Logic a pořiďte si cenově dostupné náhrady originálních filtrů.

Náhrada filtrů Brita Maxtra určených do filtračních konvic

Máte doma filtrační konvici značky Brita a hledáte cenově výhodnou alternativu k originálním filtračním patronám Brita Maxtra? Právě jste ji našli. Na trh přichází dlouho očekávaný výrobek anglické značky Filter Logic filtr FL-402H za Maxtra Plus, který lze využít jako plnohodnotnou náhradu originálních filtrů, která je plně kompatibilní s celou řadou filtračních konvic. Filtr Filter Logic FL-402 Extra je skvělou alternativou pro filtrační konvice a zařízení různých značek, například:

 • Brita – filtrační konvice používající filtra Maxtra a Maxtra Plus
 • Dafi – filtrační konvice pracující s filtrem Unimax
 • Aquaphor – filtrační konvice s filtrem Maxfor B100-25
 • Bosch Tassimo – esspressovače filtrující vodu přes patronu značky Brita

Nový filtr značky FilterLogic ocení jak dlouhodobí uživatelé filtračních konvic, tak i ti, kteří si ji pořídili teprve nedávno a hledají cenově efektivní alternativu k originálním filtrům. Filtr Filter Logic FL-402H umožňuje díky novému tvaru optimální průtok vody přes filtrační vrstvu a díky praktické rukojeti je možné jej jednoduše vyjmout a vyměnit za nový aniž by došlo k poškození nádoby.

Filtrační patrony značky FilterLogic odstraní z kohoutkové pitné vody chlór, vodní kámen, rez, ale i těžké kovy, pesticidy, hormony a další nežádoucí látky. Včasnou výměnou použitých filtrů si zajistíte nejenom kvalitní vodu, ale také prodloužíte životnost vašeho kávovaru či rychlovarné konvice a jiných spotřebičů. Optimální interval pro výměnu filtru se pohybuje okolo 1 měsíce, případně přibližně po 150 litrech přefiltrované vody. Vše záleží také na stupni tvrdosti vody a intenzitě používání konvice.

Jaké jsou přednosti filtračních patron značky FilterLogic?

Kromě oku lahodícího vzhledu má filtr opravdu skvělé účinky. V průběhu testování byla přefiltrovaná voda opravdu průzračně čistá a především velice chutná s příjemnou vůní. Filtr splňuje také celou řadu standardů, například:

 • Certifikaci NIZP PZH (Národní institut pro veřejné zdraví), která dokladuje, že filtr je-li používán v souladu s návodem výrobce, nemá nepříznivý vliv na zdraví a životní prostředí.
 • Testování nejlepšími specialisty v zemi. Můžete si být tedy jisti, že konzumujete pitnou vodu nejvyšší kvality.
 • Certifikát kvality TÜV zajišťující bezpečnost použití a označující vysoce kvalitní produkt.
 • Nulový obsah škodlivého Bisfenolu A (BPA) – škodlivé látky, která se stále ještě často vyskytuje v plastových obalech určených pro styk s potravinami, ale která je dle nařízení Evropského parlamentu a rady č. 1935/2004 zakázána.

V porovnání s cenami originálních filtračních patron se alternativa od FilterLogic pohybuje zhruba na 85 % ceny. Ještě více ušetříte, pořídíte-li si rovnou cenově zvýhodněné sady filtrů. Ty nejvýhodnější obsahují až 12 ks filtrů Filter Logic FL-402H a postarají se o vaši čistou vodu až celý jeden rok.

Filtry FilterLogic vs. Brita Maxtra

Jsou filtrační patrony od společnosti FilterLogic opravdu vhodnou náhradou originálních filtrů? Samozřejmě! Díky unikátní filtrační směsi si filtry poradí s:

 • S redukcí obsahu vodního kamene ve vodě.
 • S odstraněním chlóru.
 • Se snížením procenta hliníku, mědi a dalších kovů.
 • S vyfiltrováním usazenin, rzi, písku a dalších mechanických zbytků z vodovodního systému.
 • S odstraněním zápachu.

Kromě toho je filtr poměrně robustní, vypadá dobře na pohled a jeho cena je více než zajímavá. Použití filtrační konvice je také skvělým řešením, chcete-li omezit svoji spotřebu plastů. Jediná filtrační patrona vám vystačí na celý měsíc používání a přefiltrujete s ní až 300 půllitrových PET lahví. To už je pořádná úspora. Nemluvě o tom, že díky konzumaci přefiltrované vody můžete mít dobrý pocit z toho, že se nepodílíte na zamořování světových oceánů plasty a chováte se ekologicky.

Na doma filtrační konvice, do terénu filtrační láhev

Kvalitní přefiltrovanou vodu pro vás v domácnosti či v kanceláři připraví filtrační konvice. Jestliže si však vyrazíte do přírody či zajdete zasportovat a nechcete sebou nosit PET láhve, vsaďte na filtrační láhev na vodu. Ta obsahuje stejné typy filtrů jako filtrační konvice a je možné ji znovu naplnit. Voda je filtrována v době, kdy ji pijete. Láhve jsou navíc velice lehké, většina výrobců je schopna je dodat v hmotnostech několika desítek gramů, a jejich objem se pohybuje okolo 0,5 l. To znamená, že se pohodlně vejdou do kteréhokoliv batohu či kabelky. I v nich je však potřeba v pravidelných intervalech měnit filtrační patrony. V závislosti na kvalitě vody a obsahu nežádoucích látek v ní a intenzitě využívání láhve se tento interval pohybuje okolo 300 naplnění. Přefiltrovaná voda je navíc mírně alkalická, což působí pozitivně na lidský organismus, a má mírně zvýšené pH. Filtrací se z ní ale neodstraňují důležité příměsi, jako vápník, hořčík a další minerály, které lidský organismus potřebuje. Chovejte se šetrně k životnímu prostředí i vlastnímu zdraví a konzumujte přefiltrovanou vodu.Související produkty