HEPA filtry pro čistý domov bez prachu a alergenů

Kdo by doma nechtěl mít pořád uklizeno a čisto, ale někdy se zdá, že i když neustále uklízíme a vysáváme, všude je stále spousta prachu a nepořádku.

Na vině může být nefunkční nebo chybějící filtr. Nenechte si kazit svou snahu o čistý domov, a raději zkontrolujte, zda máte to správné vybavení.

Čistý domov je důležitý pro nás všechny a pro alergiky a astmatiky to platí především. Vzduch bez zbytečného prachu a dalších částic je nezbytný nejen pro nepříjemnou atmosféru domova a pohodlí, ale především pro naše zdraví. Prach a alergeny, které jsou často oku neviditelné, zhoršují kvalitu vzduchu a to má dopad na zdraví nejen těch kdo trpí problémy s dýcháním, ale všech v domácnosti. Proto je výběr správného příslušenství, jako je náhradní dvoudílný prachový filtr pro vysavače Samsung, tak důležitý.  

V nekonečném boji proti prachu, chlupům a dalším alergenům, jsou vysavače nenahraditelnými pomocníky, ale jejich účinnost závisí na správném příslušenství a jeho údržbě. Nyní se bavíme především o filtrech a HEPA filtrech, ale ani další příslušenství a náhradní díly do vysavačů není dobré zanedbávat, aby každý vysavač fungoval tak jak má a jeho životnost byla co nejdelší.

Pojďme se podívat, jak můžete využít speciální filtry a příjemné vůně do vysavačů, aby váš domov byl čistý nejen na pohled.

HEPA filtry – nezbytný doplněk pro alergiky

HEPA filtry jsou speciální filtry určené pro vysavače, které dokážou zachytit až 99.97% prachových částic, včetně těch o velikosti 0.3 mikronu. To zahrnuje alergeny, jako jsou prachové roztoče, pyl, spóry plísní a zvířecí alergeny, které jsou častou příčinou alergických reakcí a astmatických záchvatů. Tyto filtry jsou obzvláště užitečné pro všechny alergiky, kteří potřebují mít v domácnosti co nejčistší vzduch. Například, náhradní HEPA filtr pro Electrolux a Philips nebo jeho vylepšená verze HEPA filtru na výstup vzduchu pro vysavače AEG, Electrolux, Philips, Philips Universe a Zanussi, může být skvělý pro ty, kteří potřebují vysoce účinnou filtraci vzduchu a nechtějí, aby se cokoliv co již jednou vysáli, vrátilo zpět do vzduchu.

Nezapomínejte na údržbu ani pravidelnou výměnu

Znečištěné nebo ucpané filtry snižují sací výkon vysavače a umožňují, aby se alergeny a prach vracely zpět do ovzduší. Díky čemuž se stává váš boj s prachem nekonečným. HEPA filtry je nutné pravidelně čistit a vyměňovat. Výrobci obvykle doporučují vyměnit filtr každých 6 až 12 měsíců, v závislosti na tom, jak často vysáváte. Nesmírně důležité je dodržovat doporučení výrobce, abyste měli jistotu, že vámi zvolený filtr bude maximálně účinný.

Při čištění HEPA filtru postupujte podle návodu výrobce. Některé filtry jsou jednorázové a jiné stačí opláchnout pod tekoucí vodou a nechat uschnout před opětovným použitím. Některé filtry jsou dokonce omyvatelné v myčce na nádobí, ale raději si před použitím přečtěte návod k použití a údržbě, protože se může u jednotlivých filtrů lišit.

Výměna HEPA filtru je pak obvykle jednoduchá a rychlá. Stačí vyjmout stávající filtr a vložit nový. Pro vysavače Philips PowerPro je dokonce k dispozici sada dvou náhradních filtrů obsahující HEPA filtr a pěnový vstupní filtr se kterými dosáhnete špičkové filtrace prostupujícího vzduchu, protože při průchodu vysavačem dojde ne k jedné, ale hned ke dvěma úrovním filtrace. Při vstupu prochází nasávaný vzduch přes pěnový filtr a zároveň při výstupu dochází k filtraci ještě přes HEPA filtr. Tento způsob filtrace mají také vysavače značky Dyson, pro které je vhodný náhradní výstupní filtr a motorový HEPA filtr pro vysavače Dyson V6 a další, případně filtrační sada pěnového a HEPA filtru pro značky Rowenta, Moulinex, Tefal. Je, ale nesmírně důležité používat pouze náhradní filtry doporučené váš konkrétní typ vysavače a nesnažit se umístit do něj jiný, s tím, že se tam „nějak vejde“. Nevhodné filtry nemohou nikdy plně zajistit filtraci vzduchu, kterou požadujete.

Voňavá tečka na závěr

Máte vysáto, čisto, ale pořád tomu něco chybí? Krom čistého vzduchu po vysávání, můžete vylepšit atmosféru ve svém domě pomocí vůní do vysavačů. Ty pomáhají neutralizovat zápachy a osvěžit vzduch už během samotného vysávání. Vůně, jako jsou vonné tyčinky s vůní levandule WPRO, nejenže provoní váš domov, ale vůně levandule pomáhá redukovat stres a uklidňuje. Vyzkoušejte to také.

Investice do kvalitního příslušenství pro váš vysavač, jako jsou HEPA filtry a příjemné vůně, není jen otázkou udržení čistoty, ale také způsobem, jak si usnadnit a zpříjemnit život ve vašem domově. Správně vybrané a udržované filtry zajišťují, že alergeny a prach zůstanou tam, kde mají – v nádobce vysavače a ne ve vašem domově. Přidání vůní do vysavače pak zanechá váš domov nejen čistý, ale i krásně provoněný.



Související produkty