Jak ušetřit na praní s pračkovým filtrem

Pračkový filtr je skvělým pomocníkem pro účinné praní, které bude prospěšné jak pro vaše prádlo tak pro pračku.

Díky filtru můžete chránit své oblečení před nečistotami a prodloužit životnost pračky. Pračkový filtr může ušetřit nejen peníze, ale i životní prostředí.

Co je pračkový filtr

Trápí vás usazování vodního kamene ve vaší pračce a zároveň chcete ušetřit na nákladech jejího provozu? Máme řešení! Pračkový filtr je spolehlivým pomocníkem v boji proti vodnímu kameni, který pomůže ochránit vaši pračku a prodlouží její životnost. Dávejte si ovšem pozor! S rostoucí tvrdostí vody se efektivita filtru může mírně snižovat.  Záleží tedy na tom, jak tvrdou vodu doma máte a neměli byste zapomínat na pravidelné kontroly pračky a jejich součástí.

Pračkový filtr je potřeba také čas od času vyměnit. Díky filtru můžete ochránit nejen své oblečení, ale také důležité komponenty pračky, a to za zlomek ceny oproti přípravkům z drogerie. Je ale nutné myslet na to, že pračkový filtr obsahuje polyfosfátové krystaly. Právě ty pomáhají zabránit tvorbě vodního kamene. Polyfosfátové krystaly je však potřeba ve filtru jednou za čas vyměnit, aby i nadále filtr 100% fungoval tak, jak má.

Jak tvrdá voda škodí oblečení

Zajistit ochranu vašeho prádla před vodním kamenem během praní může být zásadní pro prodloužení jeho životnosti a pohodlnější nošení. Když se vodní kámen usazuje na textilních vláknech, brání tím v jejich účinném čištění a může tak v sobě zadržovat nečistoty a bakterie. To má za následek žloutnutí a nepříjemný zápach prádla.

Dalším nežádoucím důsledkem vlivu vodního kamene na prádlo je změna jeho textury. Prádlo je drsnější a to bývá problém především pro lidi s citlivou pokožkou. Díky tomu, že vodní kámen brání důslednému vypláchnutí pracího prášku, může docházet k alergickým reakcím jako je svědění a zarudnutí pokožky. Předcházet tomu můžete právě používáním pračkového filtru.

Nejenže vodní kámen nepříznivě ovlivňuje kvalitu prádla a způsobuje nepříjemné pocity na pokožce, ale také zkracuje životnost vašeho prádla. Zatímco běžné prádlo může vydržet kolem 50 pracích cyklů, dobře chráněné prádlo ve správných podmínkách může vydržet dokonce až 300 cyklů. Takže investice do prevence vodního kamene v podobě pračkového filtru se může v dlouhodobém horizontu skutečně vyplatit.

Vodní kámen ničí také vaši pračku

Tvrdá voda může být nepřítelem nejen pro vaše oblečení, ale především pro vaši pračku. Vodní kámen, který se v ní vytváří, může být odolný a odstranit lze velmi špatně. Abyste ochránili důležité součásti pračky, můžete využít pračkového filtru, který si s tvrdou vodou poradí a tím zabraní vzniku vodního kamene.

Vodní kámen se nejčastěji tvoří při praní v teplé vodě. A protože většina pracích cyklů probíhá při vyšších teplotách, aby se odstranily i odolné skvrny z oblečení a textilu, dříve nebo později k zanesení pračky vodním kamenem skutečně dojde. Nejdůležitější části pračky, jako je topné těleso, jsou naneštěstí také nejvíce náchylné k usazování vodního kamene. A to právě kvůli vysokým teplotám. Avšak i další součásti, například filtr, buben či těsnění dvířek, nejsou před ním v bezpečí.

Čištění vodního kamene

Filtr do pračky může účinně snížit vznik vodního kamene v pračce, ale i tak je čas od času vhodné pračku od vodního kamene vyčistit. Použít k tomu můžete například odvápňovací prášek do pračky. Ten funguje na podobné bázi jako čističe rychlovarných konvic nebo kávovarů.

I když budete mít instalovaný pračkový filtr na tvrdou vodu, doporučujeme pračku alespoň jednou za tři měsíce odvápňovacím prostředkem vyčistit. Nejen, že tím prodloužíte životnost důležitých komponentů a tím pádem i celé pračky, ochráníte tím také své oblečení, které se vlivem tvrdé vody také ničí.Související produkty