Filter Logic CFL-692M odvápňovací tablety do kávovaru (40 tablet)

Filter Logic CFL-692M odvápňovací tablety do kávovaru (40 tablet)

Vaše cena
324,00 Kč
Vaše cena bez DPH
267,77 Kč
324
Dostupnost
na objednávku
Kód
120031
Výrobce
Filter Logic

 


Filter Logic CFL-692M odvápňovací tablety do kávovaru - ukončená výroba.

Prosím vyberte si jiný produkt z naší nabídky.

 

Odvápňovací tablety Filter Logic CFL-692M jsou vhodné pro všechny automatické kávovary, manuální kávovary i kávovary pro domácnost. Většina moderních kávovarů, ať jsou to Tassimo, Nespresso nebo Dolce Gusto, ale také kávovary na ruční espresso s portafiltrem nebo menší automatické kávovary pro domácnost či kancelář jako DeLonghi, Saeco a Jura, všechna tato zařízení mají jedno slabé místo – usazování vodního kamene uvnitř zařízení.

Vodní kámen těmto drahým zařízením škodí. Na trhu je mnoho přípravků, které dokáží tyto přístroje zbavit vodního kamene. Jedním z nich jsou tablety Filter Logic CFL-692M, které jsou dodávány v balení po 40ti kusech, přičemž na jeden odvápňovací proces stačí pouze 2  až 3 tablety.

Pokud je nutné váš přístroj odvápnit, jednoduše přidejte 2 až 3 tablety do 800 ml vody (nebo do množství, které doporučuje váš program čištění kávovarů, pokud má vaše zařízení automatický odvápňovací cyklus). Tablety je možné vložit přímo do nádrže kávovaru, nebo je nechat rozpustitv oddělené nádobě a potom roztok nalít do nádrže kávovaru. V každém případě se doporučuje držet se přesných instrukcí pro odvápňovací cyklus popsaný v návodu vašeho přístroje.

U automatických kávovarů se obvykle používá program, který nejprve načerpá roztok, potom čerpání pozastaví, načerpá roztoku více, pozastaví. Až v samotném závěru odvápňovacího procesu zařízení proplachuje čistou vodou. U manuálních zařízení musíte tuto operaci provádět ručně a celý proces může trvat celou hodinu. Zde se opět doporučuje držet se instrukcí v návodu přístroje.Tablety Filter Logic se rozpustí do 15ti minut. Rozpouštění tablet však může být urychleno požitím teplé vody.

Proč je nutné kávovar odvápňovat?

Vápenec, který se nachází ve vodovodním řádu, jsou v podstatě dva prvky; vápník a hořčík, které se rozpouští ve vodě, kterou denně používáme. Prakticky všechny kávovary s nádrží na vodu pracují s termoblokem, což je v podstatě průtokový ohřívač. Otvor, kterým prochází voda, je velmi malý, obvykle jen pár milimetrů v průměru. Aby byl tento proces účinný, a jak si většina uživatelů dokáže představit dle stavu své varné konvice, ohřev vody způsobí, že se vápenec vysráží a usadí na stěnách vnitřního okruhu. Bohužel toto se též děje uvnitř termobloku, uvnitř kteréhož jsou malé kanálky pokryty vápennými minerály. A výsledek? Získáte chladnější kávu, jelikož vápenec zamezí vodě přijít do kontaktu s ohřátým povrchem. Ba co víc! Neodvedené teplo se přenese dovnitř zařízení, jelikož někam odvedeno být musí. To může časem způsobit poruchu zařízení a následně i servisní zásah.

Ale můj stroj má filtr, není to dost pro odstranění vodního kamene?

Pokud používáte kávovar s vodním filtrem značky DeLonghi, Krups nebo Jura, ano, jejich filtry dokáží odstranit vápenec. Ovšem pozor! Nedokáží jej odstranit zcela. Důvodem je to, že nejlepší káva je vyrobena z mírně tvrdé vody (přibližně 70 dílů na milión jednotek tvrdosti). Na této úrovni mohou výše uvedené technické vlivy nastávat a být jen o něco pomalejší než bez provedené údržby. Pokud je váš kávovar vybaven vodním filtrem, měli byste provádět odvápnění přístroje s jeho každou výměnou filtru. Pokud váš přístroj filtr nemá, pro jeho správný chod jej budete muset odvápňovat každé tři nebo čtyři týdny, tedy dvakrát častěji.

Mohu použít obecný výrobek namísto výrobce doporučeného odvápňovače?

Používejte jen takové výrobky, které jsou kvalitní a účinné při odstraňování vodního kamene a ty, co nezpůsobí žádné škody na vnitřních částech vašeho kávovaru. V takovém případě výrobce nemůže odmítnout servis nebo dodržet záruku. Volba spotřebního materiálu je na konečném uživateli. Nicméně je důležité, abyste používali takové výrobky, které jsou dobře odzkoušeny a dobře fungují.

Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Mohlo by Vás zajímat