Nechcete se neustále starat o filtraci vaší pitné vody?

Jednoduché řešení - filtrační systém na kohoutek Brita On Tap, víte proč je tak dobrý a jak funguje? V našem článků se to dozvíte.

Máte doma již několik měsíců filtrační konvici, při cestě za sportem si sebou nesete vodu ve filtrační láhvi a bez pití přefiltrované vody si již nedokážete představit svoji existenci? Pak jste na dobré cestě ke zdravému životnímu stylu, kterým zároveň nepoškozujete životní prostředí a nepodílíte se na zanášení planety plastovým odpadem. Ten v hlavní míře pochází z PET lahví používaných na distribuci balené vody do domácností.

Postavte si na svůj kancelářský stůl filtrační konvici

Filtrační konvice jsou ideální pro zajištění pravidelného přísunu pitné vody k přímé spotřebě. Díky tomu, že budete mít neustále na očích konvici s čistou vodou, nebudete zanedbávat svůj pitný režim a váš organismus tak bude dostatečně hydratovaný. Filtrační konvici využijete také v kanceláři či na cestách. Pro osoby, které cestují výrazně častěji, jsou pak ideální filtrační láhve. Ty ocení také sportovci potřebující doplňovat v průběhu svých výkonů pravidelně tekutiny.

Pro domácí použití je však mnohem praktičtější filtrační systém na kohoutek

Přefiltrovanou vodu z filtrační konvice můžete v domácnosti používat kromě přímé konzumace také k přípravě pokrmů. Zejména při potřebě velkého množství vody naráz však může být přelévání vody do filtrační konvice a poté do hrnce trochu nepraktické. Právě v případech, kdy spotřeba filtrované vody ve vaší domácnosti narůstá, se můžete spolehnout na praktické filtrační systémy na vodu. Ty můžete nainstalovat rovnou na kohoutek, z něhož poté již přímo teče přefiltrovaná voda.

Pořiďte si filtrační systém na vodu od špičkových světových firem

Ke světovým špičkám v oblasti výroby filtrů na kohoutek patří několik společností. Například rusko-americká společnost Aquaphor se sídlem v Petrohradě, německá Brita nebo rakouská BWT se sídlem v Mondsee. Všichni tito výrobci se na trhu drží již několik desítek let, což dokazuje neutuchající zájem jejich zákazníků o konzumaci kvalitní vody. Právě přízeň zákazníků a potřeba neustále zdokonalovat stávající filtrační systémy, vede tyto giganty k další snaze o výrobu efektivnějších a kvalitnějších produktů. Společnost Brita představila v rámci aktuálních inovací v nedávné době unikátní vodní filtr Brita On Tap, který je určen k přímé montáži na vodovodní kohoutek. Ten je založen na filtraci vody na přírodní bázi.

Jak funguje filtrační systém na kohoutek Brita On Tap?

Jeho základ tvoří filtrační směs složená z kombinace pryskyřice, která funguje jako iontoměnič absorbující těžké kovy (měď, olovo, kadmium atd.), a drobných částic aktivního uhlí vyrobených z kokosových skořápek. Ty působí na složky, které ve vodě negativně ovlivňují její chuť a vůni, a zachytí je na svém povrchu. Jde zejména o zbytky chlóru, pesticidy, herbicidy, hormony a další. Poslední stupeň filtrace v podobě membrán z dutých vláken zachytí zbývající částice obsažené ve vodě, jejichž velikost je větší než 1 µm. V tomto případě se jedná zejména o mikroplasty a většinu běžných bakterií. Předností tohoto systému je zachování látek pro tělo potřebných, jako jsou rozpustné minerály, vápník či hořčík.

Výhody filtračního systému Brita On Tap ve srovnání s jeho předchůdci spočívají zejména ve využití moderních technologií. Digitální průtokoměr počítá přefiltrované litry vody a zobrazuje je na integrovaném displeji. Filtraci vody je také možno jednoduchým přestavením páčky vypnout, takže nemusíte spotřebovávat přefiltrovanou vodu například na mytí nádobí.

I moderní filtrační systémy na kohoutek vyžadují pravidelnou výměnu filtrační náplně

Bohužel i tak moderní a sofistikovaný filtrační systém se neobejde bez výměny filtrační náplně. Na tu vás však upozorní digitální ukazatel. Jedna filtrační patrona zvládne přefiltrovat v průměru okolo 600 litrů vody. Doba, po kterou vám náplň vydrží je ale závislá nejenom na vaší spotřebě, ale také na kvalitě vaší kohoutkové vody. V oblastech s vodou s vyšším obsahem škodlivin se filtr zanese rychleji a je tedy nutné jej vyměnit dříve. Běžné čtyřčlenné rodině, jejíž členové pravidelně vaří i konzumují kohoutkovou vodu, by však měla jedna filtrační patrona stačit minimálně na měsíc.

Jak pití přefiltrované vody ovlivňuje lidský organismus?

Kohoutková voda se po přefiltrování mírně alkalizuje. Pití lehce alkalické vody má na lidský organismus podle mnohých studií pozitivní vliv. Ten spočívá v doplňování zásad do převážně kyselého prostředí, které jej neutralizují. Lidské tělo si v průběhu látkové výměny dokáže vytvořit kyseliny, zásady však nezvládne. Proto se postupem času vytvoří nerovnováha, kterou je potřeba neutralizovat. To lze provést právě pitím přefiltrované alkalické vody. Ta se kromě lepší hydratace organismu podílí také na boji s volnými radikály a zlepšuje vstřebávání živin. Nezanedbatelný je také vliv pravidelné konzumace mírně alkalické vody na zmírňování negativních dopadů osteoporózy a zlepšení střevní peristaltiky. Již po několika dnech lze pozorovat také pozitivní dopad na stav pokožky a nehtů. Přefiltrovaná voda pomáhá také tělu bojovat s volnými radikály a tím zmírňuje negativní důsledky stárnutí. Filtrační patrony si poradí s redukcí těžkých kovů, jakými jsou například zinek, olovo, kadmium či měď a eliminují z vody chlór způsobující nepříjemnou pachuť. Tyto a další vlastnosti filtrované mírně alkalické vody mají pozitivní vliv na celkovou úroveň metabolismu a imunitního systému a pomáhají zlepšovat váš pocit z vlastního těla. S filtračními systémy na kohoutek si můžete dopřát kvalitní a zdraví prospěšnou přefiltrovanou vodu každý den.



Související produkty