Proč byste měli využívat filtrační konvice a jak vám mohou pomoci uchovat si zdraví?

Filtrační konvice patří společně s filtračními láhvemi k výdobytkům moderní doby, které souvisí s jejími specifiky.

V minulosti se do pitné vody jen těžko dostávaly látky, které se v ní nacházejí dnes. Jde například o pesticidy, hormony, dusičnany, těžké kovy, zbytky po dezinfekci vody a další. Přestože voda prochází před tím, než se dostane do našich domácností, důkladnou úpravou a pročištěním, všechny nežádoucí složky se z ní nemusí plně podařit odstranit. Stále v ní zůstávají, i když v množství odpovídajícím normám, které byly přijaty s ohledem na lidské zdraví.

Pramenitá voda ze studánky?

Tu už si v našich podmínkách vychutná jen málokdo. Co si ale můžete vychutnat i vy doma je opravdu čistá voda, která neobsahuje nežádoucí příměsi a která opravdu dobře chutná. Jaká má být chuť vody? Ideálně neutrální, bez jakéhokoliv zápachu a pachutí. Právě taková je voda z filtrační konvice, která se postará o odstranění všech látek, které ve vodě nemají co dělat. Přesněji řečeno, postará se o to filtrační patrona, která se v konvici ukrývá. Ta sice zabírá poměrně velký objem konvice, ale je jejím funkčním jádrem, bez něhož by konvice byla jen běžnou nádobou na vodu.

Originální doplněk s nevšedním designem

Filtrační konvice se vyrábí jak z plastu, tak ze skla. Propracovanější design obvykle nabízí konvice skleněné, přesto však i plastové kousky dokážou překvapit nevšedním provedením, které vhodně doplní i moderní kuchyň či kancelář. Vybírat můžete z rozmanitých tvarů i barev filtračních konvic, které snadno doplníte o filtrační láhve v podobném provedení, jež si sebou můžete vzít na cesty anebo do zaměstnání.

Jednoduché použití

Chcete-li vyzkoušet, zda je pro vás filtrování vody vhodnou cestou, jsou filtrační konvice tím pravým nástrojem. Filtrační konvice na vodu je možné použít prakticky kdekoliv, kde máte přístup k pitné vodě z kohoutku. Do konvice jednoduše nacvaknete filtrační patronu, doplníte vodou a již při nalévání vody z konvice do vody dochází k jejímu filtrování. Jednoduší to být už nemůže. Není potřeba nic instalovat na kohoutek, ani pořizovat složitý systém na domácí úpravu vody.

Ideální rozměry

Většina filtračních konvic je koncipována tak, aby se svými rozměry vešla do přihrádky v běžné moderní lednici. Díky tomu můžete mít kdykoliv k dispozici chlazenou filtrovanou vodu se skvělou chutí i vůní, která se hodí nejen pro přímou konzumaci či přípravu studených nápojů, ale také pro přípravu kávy anebo čaje. Pro rychlou dostupnost čisté přefiltrované vody i na cestách si můžete pořídit společně s filtrační konvicí také filtrační láhev, která se svými rozměry pohodlně vejde i do dámské kabelky.

Do kanceláře i pro single domácnost

Filtrační konvice se vyrábějí nejen v mnoha rozličných designech a provedeních, ale také objemech. Díky tomu si tu svoji může vybrat jak člověk žijící v samostatné domácnosti, tak velké rodiny o několika členech. Filtrační konvici vhodné velikosti si můžete pořídit také do menší kanceláře a zajistit tak zaměstnancům další neobvyklý benefit navíc.

Je libo teplé nebo studené nápoje

Přefiltrovanou vodu využijete v zimě i v létě. V teplejších měsících roku se může stát základem pro přípravu skvělých osvěžujících limonád, v zimě zase poslouží pro uvaření posilujícího čaje, kávy anebo dokonce grogu. Teplé i studené nápoje vyrobené z vody z filtrační konvice budou mít mnohem výraznější aroma a chuť a nebudou obsahovat nežádoucí příměsi, které můžete pozorovat například na hladině čaje v podobě jakoby mastné skvrny v případě jeho přípravy z běžné kohoutkové vody.