AQUAPHOR filtry: Historie a novinky v nabídce

Seznamte se značkou AQUAPHOR, která se specializuje na filtry a filtrační konvice. Mezi nejnovější přírůstky do rodiny AQUAPHOR patří filtry A5 a A5 Mg2+.

Přístup k pitné vodě má od roku 1990 zhruba 2,6 miliardy lidí. Rozdíl v její kvalitě je ale různý napříč jednotlivými státy a v menším měřítku i okresy nebo městy. Pokud bychom se na problematiku podívali blíže, pak zjistíme, že třeba v některých částech naší republiky teče z vodovodního kohoutku voda, která je svým složením i vlastnostmi podobná té kojenecké, zatímco na opačné straně se konzumenti potýkají s pitnou, zdravotně nezávadnou, ale na druhou stranu tvrdou a příliš chlorovanou vodou. Jedním ze způsobů, jak získat kvalitní a chutnou vodu s vyváženým obsahem důležitých látek a minerálů, je pořízení filtrační konvice a filtrů AQUAPHOR  .

Cesta značky AQUAPHOR  na výsluní

Abychom dokázali ocenit inovativní přístup k filtraci vody, se kterým společnost  AQUAPHOR  přišla na náš i světový trh, je dobré si říct něco o její historii. Ta se začala psát už v roce 1975. Právě tehdy se budoucí zakladatel společnosti Joseph Smith přihlásil na Leningradský technologický institut, kde strávil studiem celé čtyři roky. Odtud pokračoval na katedru chemického inženýrství (Columbia University).

Během studia načerpal řadu zkušeností, které následní zúročil při budování společnost Biofilation Technology. Tu založil společně se švýcarským chemickým inženýrem Mariem Badialim. V roce 1991 Smith založil výzkumnou laboratoř v Dobbs Ferry a začal formovat budoucí páteř týmu AQUAPHOR . Samotná společnost AQUAPHOR Corporation vznikla o rok později a začala se zabývat výzkumem a výrobou vodních filtrů v Rusku.

První produktem společnosti byl kohoutkový filtrační systém Aquaphor B300, který si prakticky přes noc získal obrovskou popularitu. O pár let později se objevila divize společnosti v Číně, kde má společnost vlastní laboratoř a dbá na maximální kontrolu kvality surovin. AQUAPHOR získává patenty nejen v Rusku, ale také zde. V současné době jich navíc vlastní víc než 6 desítek!

V roce 1998 nastává zlom a společnost vyrábí první filtrační konvici s originální AQUAPHOR filtrační patronou B100-1. Společnost neusíná na vavřínech a v průběhu let přichází s celou řadou dalších inovací. V roce 2006 je například uveden na trh filtr obsahující dutá vlákna. Ta zachycují až 99,9 % bakterií a dalších nežádoucích látek v pitné vodě. Společnost neustále expanduje a v současné době prodává své výrobky ve více než 60 zemí světa!

Novinky v nabídce, které potěší

Mezi nejnovější přírůstky do rodiny AQUAPHOR patří filtry A5 a A5 Mg2+. První zmíněný AQUAPHOR A5 je kompatibilní s konvicemi Art, Garry, Gratis, Premium, Provance, Lux a Prestige. Oproti svým předchůdcům nabízí dlouhodobější ochranu před kontaminanty v kohoutkové vodě, která je znečištěna bakteriemi, rzí, pískem nebo bahnem. Filtr pracuje s drobnými kuličkami kokosového uhlíku, jejichž kontaktní plocha je až 4x větší, s čímž jde nepochybně ruku v ruce také efektivita filtru, který zvládne přefiltrovat až 450 litrů vody (3 – 4 měsíční spotřeba vody v tříčlenné rodině).

Pokud bychom se více zaměřili na model AQUAPHOR A5 Mg2+, pak zjistíme, že jde o další inovativní filtr, který stejně jako jeho výše uvedený předchůdce zbavuje vodu nepříjemného zápachu a chlorované chuti, odstraňuje z ní vodní kámen, pesticidy, mechanické přísady (např. písek, hlína, rez apod.), normalizuje pH a navíc do vody průběžně uvolňuje hořčík, který je nezbytný pro správnou funkci našich svalů i nervového systému. Filtr AQUAPHOR A5 Mg2+ zvládne přefiltrovat až 350 litrů vody, takže vám bez výměny vydrží klidně dvanáct týdnů.

Jak filtry A5, tak zmíněné A5 Mg2+ jsou součástí naší nabídky. Pořídit je můžete samostatně nebo v cenově výhodné sadě po 4, 6, 8 nebo 12 kusech.Související produkty