Jedinečnou sílu hořčíku v každé kapce vaší vody dokážou dodat filtry značky BWT

Pořiďte si kvalitní vodní filtry BWT Mg2+ obohacující vodu o hořčík.

Projevují se u vás deprese, podrážděnost či nespavost a často pociťujete nepříjemné bušení srdce, které vás znepokojuje? Kromě toho vás mohou trápit také časté křeče v lýtkách či obtíže při trávení zkonzumované potravy. Přesně těmito symptomy se projevuje nedostatek hořčíku v lidském organismu, kterým trpí více než 30 % Čechů. Mnoho z nich o svém deficitu ani neví. Patříte také mezi ně?

S hořčíkem je to ošemetné

Patří totiž mezi základní minerály, které lidské tělo nezbytně potřebuje ke své činnosti. Jeho dlouhodobý nedostatek může vést kromě únavy, také k mnohem závažnějším onemocněním spojeným s nedostatečnou funkcí trávicí soustavy a žlučníku, trpět bude ale i nervová soustava či střeva. Malé množství hořčíku se negativně projeví také na obranyschopnosti organismu, případně na intenzitě ukládání tuků.

Kdo je k nedostatku hořčíku nejnáchylnější?

Všichni, kteří jej intenzivně spotřebovávají. Tedy zejména těhotné ženy, diabetici, sportovci či lidé vystavení dlouhodobému působení chronického stresu. Tedy většina zaměstnaných osob středního věku. Nedostatek hořčíku se mimo jiné projevuje křečemi zejména po ránu a v dolních končetinách, podrážděností, únavou, bušením srdce, ale například také častou chutí na sladké, zejména na čokoládu, v níž je hořčík v hojné míře zastoupen.

Jak lze hořčík do těla dostat?

Nejsnazší způsob zvýšení hladiny hořčíku v organismu je prostřednictvím stravy. Ta by měla být pestrá a obsahovat dostatek listové zeleniny, luštěnin, ale také kakaa či mandlí. Velké procento hořčíku se nachází i v banánech. Lidské tělo ale není schopno vstřebat 100 % hořčíku obsaženého v potravinách, vezme si z něj zhruba třetinu. Zbytek je bez užitku vyloučen. A to je škoda. Někteří lidé to řeší konzumací hořčíku v uměle připravených preparátech, například šumivých tabletách, kapslích či jiných formách farmaceutických přípravků. Ani z nich není tělo schopno vstřebat všechen obsažený hořčík. Nejpřirozenější způsob konzumace hořčíku je ve formě nápojů, tedy zejména z kohoutkové vody. Ta je často ale v důsledku intenzivní zemědělské činnosti o hořčík ochuzena a jeho koncentrace v ní tak není optimální. Co se s tím dá dělat?

Pořiďte si kvalitní vodní filtry obohacující vodu o hořčík

Pro jejich použití budete potřebovat kvalitní filtrační konvici. Dobrou zprávou je, že filtry značky BWT postavené na unikátní technologii Mg2+ zajišťující obohacení vody o hořčík, jsou kompatibilní s celou řadou značek filtračních konvic. Kromě filtračních konvic od BWT je tak můžete použít i v konvicích značek Brita, Laica či Dafi. Vlastníte některou z nich? Pak máte částečně vyhráno. Pro vyzkoušení unikátní filtrační patrony BWT nemusíte pořizovat novou filtrační konvici. Filtry značky BWT Mg2+ totiž jednoduše nahradí dražší a známější filtry Brita Maxtra, Laica Biflux či Dafi Unimax.

Co všechno dokážou unikátní filtry BWT Mg2+?

Kromě odstranění nežádoucích látek, jako jsou například těžké kovy, vodní kámen, pozůstatky po dezinfekci vody či další organické i anorganické nečistoty, se můžete těšit na plně přírodní chuť vaší vody, která bude navíc obsahovat vyšší množství hořčíku než vaše běžná kohoutková voda a tím přispívat k vaší optimální duševní i tělesné rovnováze. Pro dokonalé fungování filtru BWT Mg2+ je potřeba jej pravidelně měnit. A to alespoň po přefiltrování přibližně 120 litrů běžné kohoutkové vody. Při běžné frekvenci využití to znamená asi 1 měsíc plného provozu.

Jaká filtrační konvice je pro filtry BWT Mg2+ optimální?

Jestliže doma ještě filtrační konvici nemáte a rádi byste konzumovali vodu upravenou filtrační technologií BWT Mg2+, pořiďte si přímo některou z filtračních konvic značky BWT, u níž budete mít zajištěnu kompatibilitu s patronou. Například pro čtyřčlennou rodinu bude optimální filtrační konvice BWT Vida o objemu 2,6 l, která se hodí pro dokonalé zásobení celé domácnosti kvalitní pitnou vodou. Tu lze využít jak na přímou konzumaci, tak na vaření či přípravu teplých i studených nápojů.

Jaké je složení filtrů BWT Mg2+ a v čem jsou tak unikátní?

Hlavní složkou tohoto typu filtračních patron je aktivní uhlík, který z vody dokáže odstranit látky kazící její chuť i vůni, například chlór. Uhlík je ve filtru obsažen ve formě tenkých vláken schopných absorbovat všechny nečistoty. Ty se po čase zanesou, proto se musí filtr pravidelně měnit. Další velmi důležitou složkou filtračních patron BWT Mg2+ je iontoměnič, který si poradí s vodním kamenem a zároveň doplní vaši vodu o tolik potřebný hořčík. Filtrace vody je s využitím vodních filtračních patron velice snadná a rychlá. Prakticky stačí pouze naplnit konvici a vodu filtrujete již při jejím nalévání.

Konzumace filtrované vody má celou řadu výhod

Použitím filtrované vody v kávovaru či varné konvici ochráníte své přístroje před zničením v důsledku zanesení vodním kamenem a získáte mnohem lepší chuť i složení vašich nápojů. Možná budete mít i menší chuť na sladké díky dostatečnému zásobení těla hořčíkem. Samozřejmě uspoříte i nějaké finanční prostředky, protože nebudete muset kupovat balenou vodu, jejíž kvalita je mnohdy pochybná a náklady na její výrobu nemalé. Samozřejmě uděláte i něco pro své tělo, jemuž nebudete poskytovat vodu s nežádoucími příměsemi, ale jen dokonale chutnající koktejl zdraví. Nezanedbatelné jsou také dopady na životní prostředí díky menší spotřebě plastů. Použití filtrační patrony lze totiž jednoduše recyklovat a materiál nutný k jejich výrobě znovu použít.



Související produkty