Co nového přinášejí unikátní vodní filtry Brita Maxtra Plus Performance a Brita Maxtra Hard?

Společnost Brita uvádí na trh 2 své unikátní novinky. Jsou jimi filtr pro filtrační konvice Maxtra Plus Performance a jedinečný Maxtra Plus Hard Water Expert.

Neustálé změny a inovace znamenají pro většinu rostoucích firem prostředek pro udržení se na trhu. Přidanou hodnotou je přínos pro zákazníky, kteří dostávají k dispozici neustále nové a nové technologie a vychytávky. Tento princip platí i v oblasti sortimentu pro filtraci vody. A proto neustále rostoucí společnost Brita uvádí na trh 2 své unikátní novinky. Jsou jimi filtr pro filtrační konvice Maxtra Plus Performance, který je vylepšením předchozího úspěšného filtru Maxtra Plus, a jedinečný Maxtra Plus Hard Water Expert. Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Kde najdou jednotlivé modely nejlepší uplatnění a který z nich byste si měli pořídit?

Vychutnejte si dokonale čistou vodu s novým filtrem Brita Maxtra Plus Pure Performance

Voda přefiltrovaná novým filtrem od společnosti Brita je ideální pro přípravu teplých i studených nápojů. Můžete si díky ní užít skvělou kávu nebo čaj, ale také limonádu nebo jiné osvěžující nápoje. Díky její dokonalé chuti je možné ji pít i bez jakéhokoliv ochucení. Voda vyčištěná pomocí nového filtru Maxtra Plus Pure Performance dokonale vyhovuje požadavkům milovníků čisté vody a zajistí zdraví celé vaší rodiny. Nebudete do sebe totiž lít zdraví škodlivé látky, které jsou často obsaženy v běžné kohoutkové vodě.

Nový vylepšený vodní filtr Brita Maxtra Plus Performance si poradí:

  • s účinnou redukcí chlóru a jeho derivátů,
  • odstraněním herbicidů, pesticidů a dalších látek, které se do vody dostanou v souvislosti s moderním zemědělstvím,
  • eliminací těžkých kovů, jako například olova nebo mědi, jež se do vody nejčastěji dostávají z potrubí.

Z jakých komponent se nový filtr Maxtra Plus Pure Performance skládá?

Vylepšená technologie patrony Maxtra Plus Pure Performance obsahuje filtr v podobě jemné tkaniny, která velice efektivně zachytí mechanické nečistoty, jež se do vody dostanou z potrubí. Iontové perličky zredukují tvrdost vody, odstraní z ní tedy vodní kámen, a poradí si také s těžkými kovy, jako například mědí nebo olovem. Mikroperličky s aktivním uhlím vyrobené z kokosových skořápek zatočí s chlórem a jeho sloučeninami. Díky jejich působení ve vodě nezůstanou ani herbicidy a pesticidy.

Filtrační vložka Brita Maxtra Plus Performance se může pochlubit hygienickým osvědčením PZH vydávaným Státním zdravotním ústavem, které spotřebitele informuje o tom, že je-li produkt používán v souladu s pokyny výrobce, nebude mít nepříznivý vliv na životní prostředí nebo lidské zdraví. Použití vodního filtru Brita Maxtra Plus Performance je doporučeno k především pro měkkou a středně tvrdou vodu. S extrémně tvrdou vodou by mohla mít problémy. S její úpravou si ale naproti tomu poradí druhý typ nové filtrační patrony Brita Maxtra Plus Hard Water Expert.

Voda měkká a lehká jako peříčko vás čeká s filtrem Brita Maxtra Plus Hard Water Expert

Ve srovnání s filtrem Maxtra Plus Pure Performance poskytuje filtrační patrona Maxtra Plus Hard Water Expert mnohem měkčí vodu i v oblastech, kde se běžně ve vodovodním kohoutku vyskytuje velmi tvrdá voda. Tato unikátní filtrační patrona je totiž na eliminaci vodního kamene ve vodě speciálně vyvinuta. Díky jejímu použití se vám již nestane, že byste díky vodnímu kameni museli nechávat opravovat spotřebič pracující s ohřevem vody nebo na svém čaji pozorovali nevzhledné skvrny, které později zůstanou na stěnách šálku.

Ve srovnání s filtrem Maxtra Plus Pure Performance je filtrační patrona Maxtra Plus Hard Water Expert až o 50% účinnější

Tato vlastnost pomůže ochránit vaše varné konvice, kávovary a espressovače před vodním kamenem a zároveň zajistí efektivní odstranění nečistot obsažených v potrubí z vaší pitné vody, sníží obsah chlóru a dalších látek negativně ovlivňujících chuť a vzhled vody a eliminuje také její případný nepříjemný zápach. Po filtraci bude vaše voda příjemná na chuť i vzhled a nebude obsahovat velké množství vodního kamene. To ocení především vaše ledviny a zubní sklovina, které konzumací tvrdé vody trpí nejvíce.

Filtr Maxtra Plus Hard Water Expert disponuje stejně jako druhá novinka od firmy Brita hygienickou atestací PZH, která informuje o tom, že jeho využití nemá negativní vliv na lidské zdraví a životní prostředí. Podmínkou je ovšem použití v souladu s návodem výrobce.

Jaká je konstrukce filtru Maxtra Plus Hard Water Expert?

Prvním filtračním stupněm je jemná tkanina odstraňující mechanického nečistoty z potrubí. Následný iontoměnič si poradí s vodním kamenem a zbytky těžkých kovů, především mědi a olova. Právě tato část filtru má na svědomí vysokou efektivitu při odstraňování vodního kamene. Následující mikroperličky z aktivního uhlíku vyrobené z kokosových skořápek odstraňují chlór a další látky, které negativně ovlivňují chuť a vůni vody.

Jak postupovat při instalaci filtrů Maxtra Plus Pure Performance a Maxtra Hard Water Expert?

Oba typy filtrů jsou určeny k použití ve filtračních konvicích. Aby spolehlivě fungovaly a plnily svoji funkci, je nutné je v pravidelných intervalech měnit. Po čase se totiž zanesou odfiltrovanými látkami a přestanou vodu filtrovat. Postup při výměně filtrační patrony je v případě obou filtrů totožný:

  1. Filtrační konvici naplňte studenou vodou.
  2. Novou filtrační patronu ponořte do vody a jemně s ní zatřepejte, aby se z ní dostaly vzduchové bubliny.
  3. Poté ji vložte do prostoru vyhrazeného v konvici pro filtr a zatlačte ji na místo. Až uslyšíte jemné cvaknutí, je vše, jak má být.

Poté přefiltrujte první dvě náplně a vylijte je. Teprve pak je filtr připraven a můžete si díky němu užít skvělou chuť čisté vody.Související produkty